NextStep Science kariérne podujatia

Prečo NextStep Science – kariérne podujatie?

Ako to už v živote býva, každý sa chce posúvať krok po kroku vpred. Určite je to rovnako aj v Tvojom prípade a možno práve teraz uvažuješ o tom, kam by Ťa mal tvoj „next step“ priviesť. Predpokladáme, že si tu preto, že študuješ, alebo rozmýšľaš o štúdiu prírodovedného odboru. Možnože si už v štádiu, kedy je potrebné sa zamýšľať, čo by si chcel/a robiť po štátniciach a hľadáš kariérne podujatie pre prírodovedcov.

Pixabay at Pexels

Bohužiaľ, stáva sa aj to, že absolvent/ka vedeckého odboru sa ďalej svojmu odboru nevenuje. Ako svoj „next step“ si vybral/a niečo úplne iné. Samozrejme, príčiny môžu byť rôzne. Jednou z nich však môže byť aj to, že sa jednoducho nedozvedel/a o všetkých svojich možnostiach. Veľa šikovných, inovatívnych ľudí sa tak zo svojho odborného prostredia stratí, čo považujeme za obrovskú škodu. 

…a prečo Science?

Pretože veda je to, čo posúva svet dopredu. Vedecká práca je väčšinou nenápadná a ľudia si častokrát vôbec neuvedomujú, že za komfort, v ktorom dnes žijeme, vďačíme práve generáciám zvedavých a kreatívnych ľudí pred nami. Títo ľudia odhalili rôzne užitočné zákonitosti a prišli na to, ako sa dajú využiť pre dobro nás všetkých. Ich životy slúžia ako príklad a inšpirácia pre súčasnú generáciu a aj ďalšie, ktoré prídu po nás. Veríme, že práve Ty, študent/ka vedeckého odboru, sa tiež túžiš zaradiť medzi tých, ktorí sú pre iných inšpiráciou.

Iniciatíva NextStep Science vznikla práve pre to, aby sme mali priestor sa v našich snahách podporiť, dozvedieť sa o všetkých možnostiach, ktoré ako prírodovedci máme a budovať spolu skvelú komunitu ľudí, ktorým záleží na budúcnosti.

Ako to chceme urobiť?

Chceme vytvoriť priestor pre networking a sprostredkovať Ti možnosť stretnúť sa s rôznymi inšpiratívnymi ľuďmi. Chceme Ťa inšpirovať, motivovať a ukázať Ti cestu k dosiahnutiu Tvojich snov. 

Ak sa práve rozhoduješ, či študovať prírodovedný odbor, rozmýšľaš, čo budeš robiť po štátniciach, alebo hľadáš príležitosti pre získanie relevantnej praxe už počas štúdia, máme pre Teba:

Blog

– na ktorom si prečítaš kopec užitočných rád, príbehov a tiež rozhovory s osobnosťami

Career Talks

– každý mesiac Ti niekto zaujímavý z praxe vo vede a biotech biznise porozpráva o svojej kariére a o veciach, ktorým sa v práci venuje. V následnej diskusii sa ho môžeš spýtať na čokoľvek, čo Ti leží na srdci. 

Networking

– možnosť v neformálnej atmosfére sa zoznámiť a porozprávať s ostatnými nadšencami vedy a technológií

NextStep Science Conference

– jediné kariérne podujatie na mieru šité pre študentov a absolventov prírodovedných odborov, ktoré sa bude konať už 16. marca 2022. Stretneš sa tu s množstvom kariérnych príležitostí, stáží a rôznych iných aktivít, vďaka ktorým si zvýšiš šance na trhu práce. Stráviš večer v komunite nadšencov vedy a technológií, tiež sa dozvieš kopec užitočných vecí na praktických workshopoch, prednáškach a diskusiách. V neposlednom rade sa zabavíš s rôznymi inovatívnymi vychytávkami. Lístok si môžeš kúpiť tu.

(Vzhľadom na súčasnú pandemickú situáciu rátame s tým, že sa NextStep Science Conference 2022 bude konať ako hybridné podujatie, teda offline vo Vedeckom parku UK v Bratislave a tiež online cez Zoom)

Držíme Ti palce v Tvojom štúdiu a rozhodovaní! Aby Ti nič neušlo, nezabudni sledovať NextStep Science na sociálnych sieťach!

Facebook, Instagram, LinkedIn

Autor: Mgr. Mária Mazúrová

Leave a Reply