NextStep Science Conference 20.3.2024

Jedinečná príležitosť stretnúť sa počas jedného večera s inšpiratívnymi osobnosťami zo sveta biotech biznisu. Nezmeškaj svoju šancu na rozhovor so zástupcami firmy, v ktorej by si chcel/a pracovať. Nechaj si poradiť odborníkmi, ktoré zručnosti sú na trhu práce žiadané a nauč sa niečo nové na workshopoch!

Vidíme sa na NextStep Science Conference 2025.

Prečo sa na podujatie oplatí prísť?

Príležitosti

Čakajú ťa pracovné ponuky, stáže alebo rôzne aktivity, vďaka ktorým si zvýšiš šance na trhu práce

Networking

Ocitneš sa po celý večer v komunite nadšencov vedy a technológií

Náhľad

Získaš náhľad a zručnosti z praktických workshopov, zaujímavých prednášok a diskusií

Partneri NextStep Science Conference 2024

Hlavný partner

Partneri

Sponzori

Organizátor

Kontakt

info@nextstepscience.org

+421 911 010 433

NextStep Science o.z.

Rajská 8,

811 08 Bratislava

IČO: 53394810

SPEAKERI 2024

Alojz Bomba

Vedec skúmajúci mikrobióm viac ako 40 rokov

Lekárska fakulta Univerzity Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach

   

V 90. rokoch založil laboratórium gnotobiológie, jediné pracovisko svojho druhu na Slovensku. Od roku 2006 bol prednostom Ústavu experimentálnej medicíny na Lekárskej fakulte Univerzity Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach. Vo výskume študuje úlohy črevného mikrobiómu pri vzniku a terapii chronických chorôb. Hľadá možnosti cielenej a personalizovanej modulácie mikrobiómu v prevencii a terapii chorôb ako rakovina, ulcerózna kolitída, Crohnova choroba, alergie, intolerancie, kardiovaskulárne choroby, psychické poruchy a mnohé iné. Jeho životnou výzvou je prevencia a liečba rakoviny.

Martin Haranta

Vedec a expert na mikrobióm

Dlhodobo sa venuje technologickému transferu, inovačnému a strategickému manažmentu, riadil mnoho medzinárodných výskumných a inovačných projektov. Jeho kľúčovou kompetenciou je prenos poznatkov z medicínskeho výskumu do produktov využívaných v každodennej praxi. Spoluzakladal vedeckú spoločnosť Perbiotix, vďaka ktorej na Slovensko prináša nové technológie cielenej a personalizovanej optimalizácie mikrobiómu. Je členom vedeckej komisie, najstaršej a jednej z najväčších výskumných konferencií na poli probiotík, prebiotík a črevného mikrobiómu – IPC.

Zuzana Babjaková

R&D Manager
Biosynth Slovensko s.r.o.
Zuzana Babjaková dokončila doktorát v spoločnosti Biosynth s.r.o. pod dohľadom prof. Tibora Graczu, DrSc. Od roku 2007 je jej kariéra pevne previazaná so spoločnosťou TAU-CHEM, s.r.o., ktorá sa v roku 2019 zlúčila do entity Biosynth s.r.o. Z Process/Production Chemist sa vypracovala na Synthetic Chemist Teamleader a od roku 2024 zastáva pozíciu R&D Manager, na ktorej spolu so svojím tímom zastrešuje všetky výskumné projekty a participuje na mnohých vývojových projektoch. Je spoluautorom niekoľkých firemných patentov.

Matej Babjak

odborný konzultant

Biosynth Slovensko s.r.o.

Dr. Matej Babjak PhD. v roku 1999 vyštudoval organickú chémiu na FCHPT STU v Bratislave. V roku 2005 ukončil PhD štúdium na FCHPT STU v skupine prof. Tibora Graczu 2005-2007 pôsobil ako postdoc na Univerzite J. Fouriera v Grenobli, v skupine Dr. Andrewa E. Greena. 2007-2009 pôsobil ako postdoc v spoločnosti Boehringer-Ingelheim Pharma AG v Biberachu/Riss v laboratóriu kombinatoriálnej a medicínskej chémie Dr. Georga Dahmanna 2009 pôsobil v spoločnosti Synkola s.r.o. ako syntetik. Od 2009 pôsobí na FCHPT STU ako odborný asistent, prednáša a vyučuje predmety z odboru medicínskej a organickej chémie. Od 2017 pôsobí ako odborný konzultant vo firme Biosynth Slovensko s.r.o. a harmonizuje svojú výskumnú činnosť s perspektívnym výrobným portfóliom firmy.

Tomáš Balog

generálny riaditeľ a spoluzakladateľ spoločnosti Space scAvengers

Mgr.Tomáš Balog, PhD. má doktorát z jadrovej a subjadrovej fyziky. Je skúsený manažér vo výskume a vývoji a v oblasti dátových vied. Pôsobil v rôznych oblastiach R&D, od časticovej fyziky v inštitútoch a univerzitách až po plazmovú fyziku v startupoch, vyvíjajúc nové technológie pre extrémne podmienky. Ako generálny riaditeľ a spoluzakladateľ spoločnosti Space scAvengers sa zameriava na umožnenie autonómnych multiagentných služieb na zemskom orbite pre aktívne odstraňovanie odpadu a servisné úkony vo vesmíre. Jeho kariéra zahŕňa tiež významné role ako business analytik, vedúci dátových vied a technologický architekt, čo dokazuje jeho schopnosti v riadení tímu, riadení projektov a rozvoji technológií.

Marian Baldovič

Zástupca odborného riaditeľa, laboratórny diagnostik, súdny znalec
Mgr. Marian Baldovič, PhD. je absolvent PriF UK odboru antropológia. Venuje sa analýzam mitochondriálnej a Y chromozómovej DNA v populáciách Slovenska a štúdiu genetických faktorov viacerých ochorení. Má dlhoročné skúsenosti s rôznymi metódami analýzy ľudskej DNA ako aj archaickej DNA z archeologického materiálu. Podieľa sa na vedecko-výskumnej a pedagogickej činnosti Katedry molekulárnej biológie PRIF UK. Pôsobí aj ako súdny znalec z odboru Mgr. Marian Baldovič, PhD. genetika, odvetvie analýza DNA.

Olivier Monfort

Vedúci výskumnej skupiny M2 na PriF UK

doc. Mgr. Olivier
Monfort PhD. má doktorát z anorganickej
chémie na Prif UK. Absolvoval dve
postdoktorandské stáže vo Francúzsku na Ecole
Nationale Supérieure de Chimie de Rennes, kde
pracoval na sanácii pôdy kontaminovanej PCB a na
prestížnom CNRS v Institut de Chimie de
Clermont-Ferrand, kde pracoval na fotochemicky
indukovaných procesoch čistenia odpadových vôd.
Na Slovensku je spoluzakladateľom, a už viac ako
štyri roky vedúcim, výskumnej skupiny M2 na PriF
UK. V rámci výskumu sa venuje napríklad
nanomateriálom, alebo inovačným spôsobom
purifikovania znečistenej vody. Je autorom alebo
spoluautorom viac ako tridsiatich publikácií v
rôznych vedeckých časopisoch.

Martin Motola

Mgr. Martin Motola, PhD. získal doktorát na PRIF UK a absolvoval viac ako dvojročný postdoktorandský pobyt v Centre materiálov a nanotechnológií Univerzity v Pardubiciach, v prestížnej skupine Dr. Macáka. Na svoju alma mater sa vrátil v roku 2021. Je expertom v oblasti nanoštrukturovaných materiálov, samoorganizačných javov, či palivových článkov s pevným oxidom. Je autorom alebo spoluautorom viac ako 80 vedeckých článkov v špičkových medzinárodných recenzovaných časopisoch.

Moderátori

Ivana Zemanovičová

Ivana Zemanovičová je priekopníčkou v technologickom a módnom priemysle, poháňa ju vízia udržateľných inovácií. Ivana začala svoju kariéru v startupovom svete a rýchlo našla svoju vášeň, pracovala ako softvérová inžinierka a získala finančnú stabilitu potrebnú na podnikanie. Spoluzaložila platformu Seasy, ktorá spôsobila revolúciu v odvetví plachtenia, kde jej úloha zahŕňala rôzne aspekty od vývoja produktov až po predaj. Ivanina cesta ju potom viedla k založeniu Cyber Society, priekopníckej značky v sektore udržateľnej módy, čím demonštrovala svoj záväzok k etickým a jedinečným módnym riešeniam. Jej mnohostranná kariéra odráža zmes technologickej zdatnosti a kreatívneho podnikania, čo ju označuje ako dynamickú silu v transformácii tradičných priemyselných odvetví.

Martin Bohém

Ahojte, ak čítate tieto riadky, tak vás pravdepodobne premohla zvedavosť zistiť trošku viac o tom, kto že je ten fešák na pódiu a čo ho priviedlo na podujatie NextStep Science Conference. Porozprávam vám o sebe teda zopár slov, aby som vašu zvedavosť utíšil. Vystupujem pod menom Martin Bohém, ktoré som si osvojil ako umelecký pseudonym pesničkára a hudobníka. Pod týmto menom ma môžete nájsť na platformách ako youtube, facebook a spotify alebo priamo na doskách pódia, kde hrám svoju autorskú tvorbu. Pozn: Moja hudba je fakt dobrá… určite si ju príďte vypočuť. No a keďže je od moderovania vlastného koncertu, ku moderovaniu podujatí už len krôčik, tak tu ma máte.

Add Your Heading Text Here

Organizátor

Add Your Heading Text Here

Kontakt

info@nextstepscience.org

+421 911 010 433

NextStep Science o.z.

Rajská 8,

811 08 Bratislava

IČO: 53394810

Obklopení idiotmi

čas: 16:30-17:30

trvanie: 60min

kapacita: 20

Ak sa často cítite ako ufón medzi pozemšťanmi, nie ste pravdepodobne sami. Tiež to máte tak, že len čo vstanete, doma čelíte škále emócií vašich blízkych, ktorým absolútne nerozumiete, že veď čo sa také už stalo, keď je ešte len ráno? Cestou do práce natrafíte len na bandu somárov, a v práci to nie je o nič lepšie? Dennodenne vás ľudia vytáčajú, nerozumiete ich reči, reakciám a nechápete, prečo sa s niekým dorozumiete úplne ľahko a s inými je to ako jazda na divokom mustangovi? Je ľahké tomu porozumieť. Dozviete sa, čo sa za týmito vzorcami správania skrýva, odhalíte farby okolia. Bude vás baviť, čo sa dozviete sami o sebe. A tiež to, že ostatní to vlastne vidia rovnako.

Objav vlastnú identitu a silné stránky

čas: 17:30-18:30

trvanie: 60min

kapacita: 10

 

 

 

Vydaj sa na vzrušujúcu cestu sebapoznávania! Preskúmaj večnú
otázku: Kto som? Objav vplyv identity na náš život a spôsoby, ako
nájsť svoje pravé ja. Pomocou nástrojov, ako je skúmanie osobnej
histórie a sebareflexia, získaj prehľad o svojom pôvode, presvedčení, hodnotách a skrytých pravdách. Odpovede sa skrývajú v tvojom vnútri.